Medrese Mah. 1.Cad. No: 156 Eski Ptt Binası Yanı / MARDİN

+90 (482) 212 74 74

Hakkımızda

  Pamuk Gıda Pazarlama ve Turizm 1980 yılında perakendecilik sektörü ile ticari faaliyete başlamıştır.Kurulduğu yıldan bu güne kadar kaliteyi ve müşteri memnuniyetini temel ilke yapan Pamuk Gıda Paz. Ve Turizm,  toptancılık sektörü ile Mardin gıda sektöründe kısa sürede hak ettiği yeri almıştır. Mardin’ de gelişen turizm sektöründe yatırımlarına devam edip 1950 lili yıllarda halk evi olarak yapılan tarihi binanın restorasyonunu yaparak,  2013 yılında Güneydoğu 'nun ve Mardin'in ilk ve tek, Kültür ve Turizm Bakanlığı Butik Belgeli Hoteli, İzala Hotel’i Turizm sektörüne kazandırmıştır.

  

                  Asur krallarından I Adat Ninari ve oğlu I Salamsar'dan kalma kitabelerde "Kaşiari Dağları" diye sözü edilen bölgenin Mardin-Midyat yani Tur-Abdin çevresi olduğu bilinmektedir Bu bölgeyle ilgili diğer bir coğrafi terim olan "İZALA' da" o dönemden kalmadır Çivi yazı tabletlerde ve daha sonraki Roma ile Bizans kaynaklarında Mardin ve civarı için İZALA terimi kullanılmıştır

 

                   İZALA HOTEL Konum itibari ile Eski Mardin diye tabir ettiğimiz sit alanında olup birçok tarihi mekanlarla iç içe  yürüme mesafesindedir.


                   Otelimiz, Mardin tarihi ve görsel değerlerine sahip çıkılarak Nakış nakış işlenmiş Mardin taşının yanı sıra yine Mardin kültürünü yansıtan Kök boyalı ahşap tavanlı odalarda kendinizi tarih yolcucuğunda his edeciğiniz  33 Standart oda, 2 Junıor Suite oda (Antik şehir Ve Mezopotamya Manzaralı)  3 Corner oda (Antik şehir, Mardin Kalesi ve  Mezopotamya Manzaralı) 3 Family Oda 3 Deluxe oda   ve 1 Executive Oda ( Türk Hamamlı ) olarak dizayn edilmiş otelimizde toplamda 45 oda 90 yatak kapasitelidir.